nino-page

עיריית חדרה הגישה לתושבי העיר תכנית מתאר הרסנית, הפוגעת בסביבה ובזכויות התושבים. אנחנו דורשים תכנית חדשה שתתן לנו מרווח לנשימה! הצטרפו למאבק על הבית

"לשטח הצר של חדרה רוצים להוסיף עוד 40,000 תושבים?!"

שמי איציק סעדון, ואני תושב חדרה כבר שנים רבות. לפני כשנתיים עיריית חדרה הגישה לנו תכנית ותמ"ל הרסנית שהולכת לגרום לקריסה של כל העיר. כמו הרבה תכניות הרסניות אחרות, גם התכנית הזאת מגיעה מלמעלה, מהמדינה. שר האוצר כחלון מקדם בנייה מאסיבית בלי אף התחשבות בצרכים, בתשתיות ובזכויות התושבים.

בקצה המזרחי של העיר ממוקמת שכונת בית אליעזר, מובלעת צדדית ומנותקת מהמכלול העירוני. מלבד העומס התחבורתי שקיים באזור עקב נתיב תחבורה אחד בלבד שיוצא מהשכונה, בית אליעזר סובלת מקשיי תחזוקה בעייתיים בתשתיות, במערכות המים והביוב. בנוסף, היא מנותקת מהעיר ולא קיים בה אף שירות לתושב - אין לה מוסדות חינוך, תרבות ותעסוקה. על גבי השכונה הקטנה הזאת, רוצים להנחית עוד כ-40,000 תושבים! תכנית תמל/1055 שהעירייה הגישה לנו תוסיף 6,000 יחידות דיור על שטח זעיר, בלי שום השקעה בנתיבי תחבורה נוספים שיתנו מענה לעומס, בלי השקעה בתשתיות הביוב ובטיהור שפכים, ללא השקעה בשירותים מסחריים, דואר, הקמת מוסדות חינוך - בתי ספר, גני ילדים, ובלי התחדשות עירונית בסיסית הכוללת שטחים ירוקים וגינות - רק בטון ועוד בטון.

התכנית הנוראית הזאת עומדת בניגוד לתוכנית המתאר הקודמת, שאושרה בשנת 2014. התכנית התייחסה לצרכים של התושבים, וכללה פיתוח תשתיות בשטחים עירוניים קיימים, הוספת צירי תחבורה והקמת מוסדות חינוך, תרבות ותעסוקה. אבל אז בא כחלון ואומר - עזבו אותי מתשתיות. לא מעניינים אותי צרכי התושבים. מבחינתי, רק לבנות. גם אם זה אומר לדחוס עשרות אלפי תושבים בשטח קטן. העיקר שיגידו שאני מטפל בבעיית הדיור בישראל. אז לא, כחלון, תושבי חדרה לא מתכוונים לוותר. אנחנו נילחם על הבית שלנו.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

"ראיתי שעוד אנשים נפגעים,
אז פשוט החלטתי להתעורר ולהילחם"

אנחנו דורשים מהעירייה ומהמדינה שיתוף ציבורי מלא ושקיפות בכל תכנוני הבנייה. לא יכול להיות שאנחנו נרדוף אחרי העירייה כדי לקבל מידע על תכנית מתאר שיכולה לפגוע באיכות החיים שלנו. די להחלשת הציבור, הגיע הזמן למשא ומתן עם התושבים. העירייה חייבת להקשיב לנו ולנהל איתנו שיח בנושא.
אנחנו דורשים להחזיר את תמל/1055 לשולחן השרטוטים ולהגיש לנו תכנית משופרת הכוללת השקעה בתשתיות ובשטחים הירוקים. אנחנו נצא להפגנות, אנחנו נגיע לביתו של ראש העיר כל יום, אנחנו נפנה לבתי המשפט - הכל כדי לעצור את התכנית שתגרום לקריסתה של חדרה.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

coteret

אני יועץ אסטרטגי ועורך תוכן המון שנים. הכניסה שלי לעולם המאבק בותמ"לים ובתכנוני הבנייה התחיל דרך רון, חבר מבית אליעזר, מהנדס באינטל שנכנס לו ג'וק. הוא הבין שקורה פה משהו לא בסדר, שזכויות של תושבים נפגעות, ולכן הוא החל לגייס תושבים למאבקים בתכנוני הבנייה.
כאחד שעוסק בכתיבה, נגעתי גם בעיתונות מקומית, הכרתי הרבה אנשים בעיר, ביניהם חברי מועצה ונציגי ציבור בחדרה.
רון היה בשלב מאד מתסכל וחסר אונים במאבק, אבל אמרתי לו שאסור לו לחשוב בקטן, יש עוד אנשים שנפגעים מהעירייה. הצעתי הפגנה ענקית של כל תושבי בית אליעזר. בהתחלה רון אמר לי לי לעזוב את זה, שבטח יגיעו מעט אנשים, אבל אני לא ויתרתי והחלטתי לעשות מה שאני יכול. מי שיבוא יבוא. הרמתי את ההפגנה, פרסמתי בכל מקום אפשרי - בסוף הגיעו 800 אנשים!
משם התחלתי לעזור בעוד הפגנות בשכונות, והבנתי שהבעיה היא רחבה הרבה יותר. זה סחף אותי לבינוי שפוי.
בתור אדם עם נסיון בתוכן ובכתיבה, העבודה המשותפת עם המטה לבינוי שפוי הייתה טבעית בשבילי. מהר מאוד הפכתי לאחראי המדיה של המטה, תפקיד שמאוד מאתגר אותי. העבודה היומיומית שלי כאן עמוסה, אנחנו עורכים פגישות יומיומיות, מנהלים קשר עם מאבקים בכל רחבי הארץ, מנהלים שיחות עם צוות ההנהגה ומפעילים קבוצות חשיבה שידחפו את המערכת.
כדי שנמשיך להיאבק על חדרה ועל הזכויות שלנו - אנחנו צריכים אתכם איתנו.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

הצטרפו אלינו

לא נשב בחיבוק ידיים בזמן שהעירייה דורסת את הזכויות שלנו!
הצטרפו אלינו במאבק על חדרה

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים