rafi-page3

עיריית הוד השרון הגישה לתושבי העיר תכנית מתאר הרסנית, הפוגעת בסביבה ובזכויות התושבים. הגיע הזמן להגיד לעירייה - די לאטימות, די להרס החיים שלנו, דורשים תכנון ירוק ואנושי!

"כבר עכשיו יש פקקים ביציאה מהחניון של הבית, אז מה יקרה כשיתווספו עוד 90 אלף תושבים?"

שמי רפי, אני יליד הוד השרון, כאן נולדתי וגדלתי. לפני 40 הייתי פעיל במאבק הראשון שעסק באיכות החיים בהוד השרון. העירייה העבירה לנו רשת כבישים ראשיים בתוך שכונות מגורים, ולכן אנחנו מתמודדים היום עם עומס רב של רכבים, רעש וצמצום השטח שמוקדש להולכי רגל ורוכבי האופניים. עכשיו עיריית הוד השרון מגישה לנו את תכנית מתאר 2050, תכנית מתאר שתהייה בכייה לדורות, אבל בניגוד לתכנית של לפני 40 שנה, הפעם אנחנו לא מתכוונים לוותר.

כיום, חיים בהוד השרון 80 אלף תושבים שחיים ללא שטחי ציבור, ללא גינות ירוקות ועם צפיפות תחבורתית. תכנית המתאר 2050 הולכת להכפיל את כמות האוכלוסייה בהוד השרון, שתגיע ליעד לא פרופורציונאלי של 150,000 איש! זה פשוט לא נתפס. הולכים להוסיף בכל העיר מגדלים של 38 קומות. לבנות ולהחזיק מגדל זה מאד יקר. ולא רק זה, לאורך השנים נוצר גם בלאי ופחת, מה שמקשה על התחזוקה של המבנה ומגדיל את הסיכוי שתיווצר הזנחה. לא רק תיחזוק המבנה הוא הבעיה, מה עם התשתיות? אם רוצים לבנות בתים חדשים צריך לבנות כבישים חדשים, זה נקרא איזון ושלביות.

הוד השרון מוגדרת ככשל תחבורתי - תשתית הכבישים בה מותאמת ליישובים כפריים עם בתים פרטיים, ולכן נוצר עומס כבד על הכבישים ברחובות העיר. במצב כזה, כשהעירייה מתכוונת להכפיל את העיר פי 2.5 - היא תיצור כאוס מוחלט בכבישים. הבעיה מחולקת לשניים - במערכת הארצית, אין לעיר אף חיבור ישיר לכבישים הראשיים הארציים. במערכת העירונית - אין הוספה של כבישים, של רשת נוספת שתיתן מענה לעומס.

עיריית הוד השרון חייבת להבין שתכנית המתאר שהיא הגישה שוללת את הזכויות שלנו, את החופש והשקט שלנו. היא דורסת את הצרכים שלנו - איפה הגינות הירוקות? בתי הספר? מוסדות הציבור? אי אפשר לבנות בלי תשתית לאיכות חיים!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

"בכל דירה יש ילד שמגיע לו שמיים פתוחים מעל הראש וגינות ירוקות מתחת לרגליים"

תושבי הוד השרון כבר הבינו שראש העיר עובד בשביל כחלון והטייקונים, ולא בשבילנו. כחלון מתעניין רק בכמות ותנופת הבנייה אבל לא באיכות הבנייה או בצרכי התושבים. לכן יצאנו למאבק, והתחלנו לפעול במספר חזיתות:

ארגון התושבים בוועדי פעולה

ישיבות וועדי בית עם תושבים

ניהול מאבקים משפטיים וציבוריים

ערערנו על המתווה בוועדה המקומית והמחוזית

פעילות מקומית ומפלגתית

קרוב לחצי שנה של הפגנות מול ביתו של ראש העיר בכל מוצ"ש

ולא רק זה. בקרוב יערכו בחירות, ואנחנו הולכים להחתים כל אחד מהמתמודדים על ראשות העיר על הצהרה שמפרטת כיצד יתנהלו בנושאי תכנוני הבנייה, התחבורה והתשתיות בהוד השרון. אנחנו דורשים שקיפות מהנציגים שלנו. כדי להילחם בתכנית המתאר אנחנו חייבים אתכם איתנו!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

cot

שמי רפי, יליד הוד השרון. סבתא שלי הייתה ממקימות העיר, משכונת הפועלים א'. מאז היותי נער אני פעיל חברתי אידיאולוגי. תמיד מצאתי את עצמי בפעילויות חברתיות, בהתנדבות למען אחרים, זה תמיד זרם בעורקיי. בצה"ל שרתי בגולני ובמסגרת שירותי הגעתי לקרב שנקרא "תל פאחר", קרב קשה במהלך מלחמת ששת הימים. איכשהו, יצאתי בחיים.

רוב חיי עבדתי ככלכלן בחטיבת התכנון של רשות שדות התעופה. במסגרת העבודה כתבתי תכנוני בנייה, ולכן היה נראה לי טבעי וקל להיכנס כשותף למטה המאבק לבינוי שפוי.
ברמה הארצית, אני שותף במטה המאבק לבינוי שפוי ומשתתף בכל דיון או ישיבה. ברמה המקומית, הקמתי ועדי פעולה בהוד השרון כדי לעצור את התכנית שהולכת להרוס את איכות החיים שלנו - כשלוקחים שלד ומורידים לו עצמות ואז מעמיסים עליו פי שניים ממה שיש - זה נידון לכישלון. אני לוחם ותיק ועברתי מספיק מאבקים - הפעם אני לא הולך לוותר על העיר שלי. רוצים לסייע לנו במאבק? הצטרפו אלינו!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

הצטרפו אלינו

לא נשב בחיבוק ידיים בזמן שהעירייה דורסת את הזכויות שלנו!
הצטרפו למאבק!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים