suzi-new3

עיריית הרצליה מנסה לקדם תכנית הרסנית שתהפוך שטח מצומצם לאזור תעשייה ומגדלי ענק. בנייני רכבות ודירות כלואות (דירות עם כיוון אויר אחד) בצפיפות איומה ועומס על התשתיות. אנו דורשים תכנית חדשה עם הקטנת צפיפות שתיתן לנו אוויר לנשימה!

cot1-new
cot1-small-new

כשאני מסתכלת על שכונת יד התשעה בהרצליה, שכונה שקטה הנמצאת מבחינת טופוגרפית על גבעה פסטורלית ומיקום אטקרקטיבי - אני רואה פוטנציאל אדיר לתכנון שפוי והתחדשות עירונית. העירייה מתכננת להרוס את השכונה שלנו, ששטחה כ-250 דונם עם 1,374 יחידות דיור, ולבנות 6,000 יחידות דיור(!) בבנייני רכבות עד 10 קומות, שמתוכם יצאו מגדלי ענק למגורים עד 40 קומות. הדירות בבנייני הרכבות יכילו שש דירות בכל קומה, כלומר דירות כלואות (דירות עם כיוון אוויר אחד) - מה שיצור אפקט חממה נוראי!

התכנית ללא גינות ירוקות, ללא גינות משחקים לילדים, ללא מגרשי כדורגל/כדורסל, ללא גינות כלבים וללא פארק שכונתי. בתכנית אין הצללות ע"י עצים, אין שטחים ירוקים - רק בטון ואספלט. ואם זה לא מספיק, התכנית כוללת בנייני מגורים עם עירוב שימושים למסחר, מבני ציבור, בתי כנסת וכו', כלומר, בית כנסת מתחת לבניין מגורים, מקווה בחניון תת קרקעי, גן ילדים, זולות ומגרשי משחקים על גגות בנייני הרכבות המשמש למגורים, מתחם שרונה, וכל זה ללא חניון ציבורי לאורחים ועוד.

לא רק שהולכים לצופף בבנייני מגורים, הולכים לבנות גם אזור תעשייה ומסחר של כ- 300,000 מ"ר שיכיל בנייני רכבות שמתוכם יוצאים מגדלי ענק של עד 50 קומות. הכל בנוי בצפיפות איומה וכלוא בין חומות של בניינים בלי אור ואויר לנשימה וללא שטחים ירוקים. הדבר יצור אפקט חממה. תשתיות הכבישים המתוכננת בפרויקט לא תוכל להכיל עומס עצום של כלי תחבורה על שטח כל כך קטן. הדבר יגרום לפקקים איומים, לרעש וזיהום אוויר. התשתיות הקיימות לא יכולות להכיל את המסה שהתכנית תביא איתה על שטח כל כך קטן.

אנחנו מתנגדים לתכנית הנוכחית, ואם לא ישנו אותה נפעל במחאה עד הסוף - עד שיציגו לנו תכנית שתיתן לנו לחיות בשכונה בלי לפגוע בזכויות שלנו!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

cot2-new
cot2-small-new

אנחנו לא נסכים שימרחו אותנו ויסתירו מאיתנו מידע ונתונים - אנחנו דורשים שקיפות מידע מלא ושיתוף הציבור בהכנת תכנית חדשה ומפורטת. אנו דורשים שרק בעלי הדירות יחליטו מי יהיו היזמים שיבצעו את הפרויקט, ללא שום התערבות של העירייה או כל בעלי עניין אחרים.
אנו דורשים שבכל מתחם רק בעלי הדירות ינהלו משא ומתן מול היזם שהם בחרו, ללא התערבות העירייה או כל בעלי עניין אחרים. אנחנו מתנגדים להפיכת השכונה לאזור תעשיה ומסחר. אנו נאבקים להקטנת צפיפות יחידות הדיור, אנו נאבקים למען גינות ירוקות ופארקים, אנו מתנגדים לבנייני רכבות עם דירות כלואות ומתנגדים לעירוב שימושים בתוך מבני מגורים. העירייה חייבת להבין - אנחנו בעד התחדשות עירונית, אבל, כזו שתביא לאיכות חיים, ולא בכל מחיר.
יש לחזור לשולחן השרטוטים וליצור תכנית חדשה ושפויה הראויה למגורים - לא יכול להיות שרק העירייה וכרישי הנדל"ן יקחו חלק בתכנית בלי לשתף את התושבים! יש ליצור תכנית שתהיה מוסכמת על כל הצדדים. אנו דורשים שיתוף מלא ואמיתי בהכנת תכנית חדשה ומפורטת.

הצטרפו לעצומה שלנו לביטול ההסכם שנחתם בין העירייה ליזמים לתכנון וביצוע הפרויקט.
כי רק עם החתימות שלכם נוכל להמשיך לפעול נגד התכנית בכל המרץ!

נגיש תביעה ייצוגית
נגד העירייה

נפנה לוועדה המחוזית ונגיש התנגדות

נתמוך ונייעץ לשכונות נוספות כיצד לפעול תחת איום תכניות הבנייה

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

cot3-small-new

נולדתי וגדלתי במרכז הרצליה, אני תושבת העיר המון שנים, ושכונת יד התשעה היא הבית שלי ומאוד קרובה לליבי. ברגע ששמעתי שהמקום השקט הזה מאויים ע"י דחפורים של העירייה, במטרה לבנות מגדלי ענק צפופים ומרכז תעשייה, כשהבנתי שאף אחד לא לוקח בחשבון את דיירי השכונה - יצאתי למאבק, לא רק בשביל הבית שלי אלא בשביל השכונה שלי, העיר שלי וכל איזור השרון. אנשים צריכים להבין שזו שרשרת. זה מתחיל איתנו ומתפשט לעוד שכונות וערים - בחסות הממשלה, העיריות דורסות עוד ועוד שכונות ותושבים ובעיקר שכונות מוחלשות עם תוכניות הרסניות ומשלשלות את הרווחים לכיס של יזמים פרטיים בזמן שבעלי הזכויות בקרקע נרמסים. אם אנחנו נתקפל ונוותר, הם ימשיכו ו"יפילו" עוד ועוד אזורים בהרצליה וברחבי הארץ!

אני עובדת לפרנסתי בתחום הנדל"ן, אני בעלת חברה העוסקת בשיווק, ניהול וליווי דיירים בפרויקטים.
אני יודעת לקרוא מכרזים ותכנוני בנייה, ראיתי מאות כאלה. אני יודעת לזהות מתי עובדים עלינו. אני יודעת לזהות סרחון, והתכנית שהעירייה מציעה לנו מסריחה למרחקים. עברתי דלת דלת ביד התשעה, הגעתי כמעט לכל בעל דירה בשכונה כדי להסביר להם עד כמה התכנית גרועה ועד כמה זוהי התכנית הכי הזוייה שתוכננה אי פעם במדינת ישראל.

אני לא אנוח עד שהעירייה תבין שאנחנו מתנגדים לתכנית הנוכחית ודורשים תכנית חדשה שתתאים
ותאושר על ידינו, בעלי הדירות!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

הצטרפו אלינו

לא נשב בחיבוק ידיים בזמן שהעירייה דורסת את הזכויות שלנו!
הצטרפו למאבק וחתמו על העצומה!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים