vardin-page

בתור הרכזת הארצית של מטה לבינוי שפוי וחלק ממייסדות המטה, אני נאבקת בכל אותן עיריות ומועצות מקומיות שבונות ללא תכנון, ללא שקיפות או שיתוף הציבור. אנחנו דורשים תכנון שפוי וראוי לנו ולדורות הבאים

cot1-big
cot1-small

שמי ורדית סגל מור, תושבת הוד השרון, שותפה, מייסדת ורכזת ההנהגה הארצית של מטה המאבק לבינוי שפוי.
דריסת הרגל הראשונה שלי במאבק נגד תכניות הבנייה הייתה תכנית המתאר הר/ 2050, תכנית הרסנית בהוד השרון שעל פיה יושלש מספר התושבים בעיר בלי אף השקעה נוספת בתשתיות או בהתחדשות עירונית ראויה. לאט לאט גיליתי שלא רק עיריית הוד השרון מקדמת תכניות שפוגעות בזכויות התושבים, גם בערים ובמועצות הסובבות את הוד השרון. זה התפשט לכל חלקי הארץ. מצאתי את עצמי פעילה במאבקים שונים ולא רק בתכניות מתאר כמובן, כל נושא תתכנוני הבנייה, התחדשות עירונית, תמא 38, ותמ"ל, ות"ל, הסכמי גג וכו.
אבל לא נחתי שם, אחרי מספר חודשים שבהם פעילים ברחבי ישראל ארגנו את המטות והמחאות באופן ספונטני, בהתנדבות מלאה - רשמתי בדצמבר 2017 את מטה המאבק כעמותה המרכזת מאבקים בתכנון מהיר ולא ראוי שפוגע בזכויות האזרחים והטבע.
כאחת משלושת המייסדים מוניתי לתפקיד רכזת ההנהגה הארצית של המטה. אני אחראית לכל ההיבטים המנהליים במטה. אני משמשת כמנהלת ברוב קבוצות הוואטאספ השונות במטה, משתתפת בניהול הקהילה ברשתות החברתיות, משתתפת באופן פעיל בישיבות, בהפגנות, בכנסים, מתאמת ועידות וכנסים משותפים עם ארגונים סביבתיים או מוסדות שלטון, אחראית לקשר עם המטות והמאבקים ומנהלת את טבלת הקשר של מטה המאבק.
כדי שהמטה יפעל צריכה להיות יד מכוונת, והרגשתי שהתפקיד הזה פשוט נתפר במיוחד בשבילי. אני עוזרת ליו"ר משה פישר בניהול המטה, ויחד אנחנו מביאים אותו לגבהים חדשים. אני יכולה לראות איך בשנה האחרונה לפעילותינו הזזנו דברים, ייצגנו את עצמנו בכנסת בועדות שונות כגוף מגובש, צירפנו חברים חדשים למטה המאבק וחשפנו את בעיות תכנוני הבנייה ברחבי הארץ.
כדי שנמשיך להיאבק ולראות תוצאות, אנחנו צריכים אתכם איתנו. רוצים להצטרף ולהיאבק איתנו? רוצים לספר לנו על תכנית שהורסת לכם את השכונה? צרו איתנו קשר!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

cot2-big
cot2-small

אני מאמינה בשקיפות, בשיתוף ציבור, בצדק חברתי, המטרה שלי היא למנוע תכניות מתאר ללא תכנון, ללא שקיפות או שיתוף הציבור. אני רוצה למנוע בניית שכונות מנותקות ללא תשתיות, בנייה לגובה ללא התחשבות בתנאי שטח קיימים, הריסת שטחים חקלאיים, פגיעה בערכי טבע או באתרים שיש להם חשיבות ארכיאולוגית והיסטורית. בו זמנית, אני רוצה לקדם שימוש באנרגיה סולארית, בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, בנייה ירוקה והתחדשות עירונית.
בחזון שלי, הפעילות של המטה יוצאת מדפי הרשתות החברתיות; המטה מוכר כידיד בית המשפט; הממשלה והכנסת מכירות בו כגוף ציבורי בעל חשיבות שיש להתחשב בדעותיו. המאמץ שלנו במאבק הוא לבטל את הותמ"ל, ולהחזיר את עבודת תכנוני הבנייה למומחים בנושא תכנוני ערים. הכל במטרה ליצור עתיד עירוני או כפרי ראוי וברמה גבוהה לכל תושבי ישראל. בצפיפות סבירה, ללא עומסי תחבורה בלתי מתקבלים, מתוך שיקולים סביבתיים נכונים הכוללים את זכויות התושב במרחב.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

cot3

בת 67, פנסיונרית. למדתי היסטוריה כללית, תולדות ארץ ישראל, ספרנות, דוברות ותקשורת. עבדתי 12 שנה בחברות בנייה שונות - מכרתי דירות, עסקתי בהחתמת חוזים לרכישת דירות ושטחי מסחר, עסקתי בנדל"ן ובמכרזים מעל 35 שנים. כל הניסיון והידע בתחום הזה לימדו אותי לקרוא תוכניות בנייה ומכרזים, אני מכירה את מנהל מקרקעי ישראל וכשאני נתקלת במכרז הרסני - כל הנורות האדומות שלי נדלקות.
כבר שנתיים שאני חלק מהפעילות השוטפת של המטה. המאבק הראשון שנחשפתי אליו היה המאבק בהוד השרון, משם התגלגלתי לתפקיד שכיום אני מאיישת - רכזת ההנהגה הארצית של מטה המאבק לבינוי שפוי. תפקיד שאני גאה למלא, בעמותה שאני גאה לייצג. המטה למאבק לבינוי שפוי משמיע את קולם של אלה שלא נשמעים, אלה שהבתים שלהם בסכנת הריסה ע"י דחפורי הממשלה ואין להם את הכוח הדרוש בכדי להילחם נגד צו השררה. המטה מאחד כוחות בין כל אלו וזועק את זעקתם.
יש לנו המון עבודה ולשם כך אנחנו צריכים אתכם איתנו. רוצים להצטרף למאבק? רוצים לספר לנו על תכנית מתאר שהורסת לכם את השכונה? צרו איתנו קשר.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים

הצטרפו אלינו

לא נשב בחיבוק ידיים בזמן שהעירייה דורסת את הזכויות שלנו!
הצטרפו למאבק וחתמו על העצומה!

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים